AKSUNGUR için yeni atış menzili hedefi: 45 kilometre

aksungur-
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AKSUNGUR’un 30 kilometre menzille gerçekleştirdiği başarılı atışın ardından yeni bir hedef belirlendi. AKSUNGUR menzilinin, yakın zamanda 45 kilometreye çıkarılarak yeni bir başarı daha elde etmesi hedefleniyor.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) gündüz ile gece istihbarat, gözetleme, keşif ve taarruz görevlerini gerçekleştiren orta irtifa uzun havada kalışlı İnsansız Hava Aracı Sistemi AKSUNGUR’un başarılı bir faaliyeti daha tamamladığını duyurdu.

30 kilometre menzilden tam isabet

TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen KGK-SİHA-82 faydalı yük ile Ankara’dan havalanan AKSUNGUR, uydudan kontrolle Sinop açıklarına giderek 20 bin feet irtifada 30 kilometre menzilden hedefi başarıyla vurdu.

AKSUNGUR’un, aynı faydalı yükle, menzilinin yakın zamanda 45 kilometreye çıkarılarak yeni bir başarı daha elde etmesi hedefleniyor.

Daha önce de birçok görevi başarıyla tamamladı

Deniz karakol, taarruz, sinyal istihbarat gibi önemli görevler gerçekleştirebilecek yapıda geliştirilen AKSUNGUR sahip olduğu diğer imkan ve kabiliyetlerle dikkatleri üzerine topluyor.

TUSAŞ tarafından yerli ve milli imkânlarla üretilen AKSUNGUR, daha önce 12 MAM-L ile 28 saat ve mühimmatsız 49 saat havada kalarak önemli başarıya imza atmıştı.

TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen KGK-SİHA-82 faydalı yük ile Ankara’dan havalanan AKSUNGUR, uydudan kontrolle Sinop açıklarına giderek 20 bin feet irtifada 30 kilometre menzilden hedefi başarıyla vurdu.

49 SAAT HAVADA KALMIŞTI

AKSUNGUR’un, aynı faydalı yükle, menzilinin yakın zamanda 45 kilometreye çıkarılarak yeni bir başarı daha elde etmesi hedefleniyor. Deniz karakol, taarruz, sinyal istihbarat gibi önemli görevler icra edebilecek yapıda geliştirilen AKSUNGUR, sahip olduğu diğer imkan ve kabiliyetlerle de dikkatleri üzerine topluyor.

TUSAŞ tarafından yerli ve milli imkanlarla üretilen AKSUNGUR, daha önce 12 MAM-L ile 28 saat ve mühimmatsız 49 saat havada kalarak önemli başarıya imza atmıştı.

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!